Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více v Obchodních podmínkách -> Zpracování osobních údajů.
Ok
Cena za dopravu
PPL - 109,-
Česká pošta - 109,-
Zásilkovna - 59,- (29,- nad 1200,-)
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA

Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

https://obchody.heureka.cz/atelierzdravi-obchod-cz/recenze/

 

reklama

 

250x250.jpg

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 450 Kč
Naše cena 220 Kč

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

 

 

250x250.pngsenná rýma

KAŽDÝ PÁTÝ Z NÁS TRPÍ PYLOVOU ALERGIÍ

Alergická rýma, často ne příliš přesně nazývaná "senná rýma" je zánětlivé onemocnění nosní sliznice vyvolané látkami obsaženými ve vzduchu, který dýcháme, v tomto případě pyly kvetoucích rostlin. Organismus alergika je nerozezná od virů a bakterií a jeho imunitní systém spustí obrannou reakci. A nemusí to být jen rýma, opuchlé zarudlé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose a v krku. Často to mohou doprovázet záněty dýchacích cest, astma, ekzémy nebo kopřivky.

OBDOBÍ KVETOUCÍCH TRAVIN JE V PLNÉM PROUDU

Většinou se tato porucha organismu objeví u dětí či adolescentů, ale není výjimkou, že propukne i v pozdějším věku. Příčin může být několik, genetické dispozice, pobyt v znečištěném prostředí, nebo to může odstartovat i zdánlivě neškodný styk s nějakou agresivní nebo toxickou látkou či jedovatou rostlinou.

Alergických onemocnění je celá řada, ale mezi těmi pylovými jsou nejběžnější hrozbou kvetoucí traviny, jejichž sezóna právě probíhá.

NAVŠTIVTE ODBORNÍKA

Abychom mohli alergii čelit, rozumným základem asi bude zjistit, co vlastně u nás tu reakci vyvolává. A to pomocí série testů dokáže rozpoznat alergolog, který nám zároveň doporučí specifickou léčbu, většinou formou očkování, tedy pomocí "na míru šité" vakcíny, která přiměje váš organismus, aby si na konkrétní alergen vytvořilo protilátky. A zároveň se dozvíme, co konkrétního nám v té přírodě vadí a můžeme se tomu tedy vyhýbat. Není to lepší, než čekat v uzavřeném panelákovém bytě, až všechno odkvete?

 

DODRŽUJTE DŮLEŽITÉ ZÁSADY

  • Nejdůležitější zásadou je prevence, snažte se alergenu vyhýbat jak jen to jde.
  • Převlékněte se, když přijdete domů. Pyly zachycené na oblečení by vás zbytečně dráždily i doma.
  • Nepodceňujte životosprávu, jezte hodně ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitamínů.
  • Dopřejte si dostatek spánku.
  • Na procházky choďte raději brzy ráno nebo až v podvečer, kdy je koncentrace alergenů v ovzduší nižší.
  • Vyhýbejte se loukám a okrajům lesa, naopak uvnitř lesa je pro vás prostředí velmi vhodné.
  • Když už půjdete k vodě, volte písčité či kamenité břehy, nikoliv travnaté.
  • A když u sebe budete nosit některý z volně prodejných léků pro případ nečekané akutní alergické reakce, nic tím nezkazíte. O tom, který je pro vás nejvhodnější se poraďte se svým lékařem, ale poradí vám i lékárník.

KTERÉ ALERGENY JSOU V KVĚTNU NEJAKTUÁLNĚJŠÍ?

Naplno se rozjíždí sezońa kvetoucích travin, dále pak rákos a dřeviny jako ořech, habr, jilm, jasan, javor, dub, buk, platan, topol, vrba a hloh. Naopak výrazná pylová aktivita břízy už končí.

A NEZAPOMEŇTE,

že dráždivé látky přijímáme nejen vdechováním, ale také pokožkou, kde hrozí tvorba ekzémů. Volte tedy přírodní kosmetiku která mírní alergické reakce a léčí ekzémy.

 

NGQzM