Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více v Obchodních podmínkách -> Zpracování osobních údajů.
Ok
Cena za dopravu
PPL - 109,-
Česká pošta - 109,-
Zásilkovna - 59,- (29,- nad 1200,-)
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA

Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

https://obchody.heureka.cz/atelierzdravi-obchod-cz/recenze/

 

reklama

 

250x250.jpg

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 220 Kč
Naše cena 450 Kč

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

 

 

250x250.pngSinice

 

 

SINICE - prokletí přírodních koupališť

S rostoucím počtem krásných horkých letních dnů kvapem ubývá přírodních koupališť, kde je nezávadná čistá voda bez řas a sinic. Není žádným tajemstvím, že sinice mohou vyvolat řadu problémů, nicméně řada lidí nad tím mávne rukou a klidně se v takové vodě koupe. Světová zdravotnická organizace však varuje: Většina vodních květů obsahuje minimálně jeden nebezpečný toxin. U sladkovodních sinic jsou to mikrocystiny.

Co vlastně jsou ty sinice?

Zjednodušeně: Jsou to bakterie se schopností fotosyntézy (známé také jako "vodní květ"). Najdete je nejen ve vodě, ale také v půdě a dokonce se jim daří i v extrémním podnebí pouští či za polárním kruhem. Přestože obsahují řadu vitaminů (hlavně B12), proteinů a karotenu, díky obsahu toxinů jsou pro nás nebezpečné.

A co mi provedou?

Samozřejmě záleží především na koncentraci a na délce pobytu ve vodě, ale mezi nejlehčí formy otravy patří zarudlé oči, vyrážky a rýma, za střední lze považovat bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže a v extrémních případech mohou způsobit až poškození jaterních buněk, a pak už je nutné ihned vyhledat lékařskou pomoc.

Koupání v takové vodě by se měly vyhnout především děti a těhotné ženy. Jejich organismus může na toxiny reagovat mnohem intenzivněji, než organismus zdravého dospělého člověka. A u dětí je navíc pravděpodobnější, že si loknou znečištěné vody, a to problémy způsobené sinicemi ještě znásobí.

A když přece jen neodolám?

I to se může stát. Pak tam ale nebuďte déle než tak 10 minut a potom se hned osprchujte čistou vodou. A utírejte se až po osprchování, abyste si ty sinici nevtírali do pokožky.

Koukám do vody a váhám...

Jak poznám, že voda obsahuje sinice?

Stačí vodou naplnit láhev a nechat jí tak 20 minut stát na světle. Pokud se na hladině utvoří hrubý zelený povlak a pod ním je voda čirá, jsou to sinice. A když zůstane rovnoměrně zakalená, bude to nejspíš jen neškodná řasa.

A nebo tam opatrně vlezu, abych nezvířil dno, a pokud se budou ve vodě vznášet malé zelené částečky, nejspíš to budou sinice.
Aktuální kvalitu vody na českých koupalištích se dozvíte >>>ZDE

 

 

 

 

 

NmRiY