Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více v Obchodních podmínkách -> Zpracování osobních údajů.
Cena za dopravu
PPL - 109,-
Česká pošta - 109,-
Zásilkovna - 59,- (29,- nad 1200,-)
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA

Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

https://obchody.heureka.cz/atelierzdravi-obchod-cz/recenze/

 

reklama

 

250x250.jpg

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 450 Kč
Naše cena 220 Kč

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

 

 

250x250.pngMráz a pleť

Zima a mráz opravdu nemají na naši pleť dobrý vliv. Významně se podílejí hlavně na stárnutí kůže. Kvůli chladu, vlhkosti, mrazu a větru se kůže stává hrubší, tuhou, vrásčitou a šupinatou s nestejným zahnědlým zabarvením. Časté přechody mezi teplem a zimou také nepůsobí dobře, stejně jako suchý vzduch ve vytopených interiérech.

V mrazu vylučují mazové žlázy méně tuků a látková výměna se značně zpomalí. Pokožka se rychle vysušuje, je šupinatá, zarudlá, pálivá a nepřirozeně napnutá. Pro větší odolnost pleti a schopnost udržet si vlhkost po celý den je potřeba jí poskytnout kvalitní základ, který vybuduje ochranný štít proti nepříznivým povětrnostním vlivům.

Pozor na mytí

Obličej si ráno nemyjte těsně před tím, než budete vycházet ven, ale aspoň půl hodiny před odchodem. Pokud spěcháte, použijte raději přírodní pleťovou vodu nebo pleťové mléko, které neodebírá pokožce vláhu. Pokud používáte různé hydratační vymoženosti, jako jsou třeba minerální vody ve sprejích, tak si je na zimu ukliďte hluboko do skříně. Pokud chcete, aby byla vaše pleť dostatečně hydratovaná, nezapomínejte také na správný pitný režim. I v zimě, kdy je obecně pocit žízně menší, si dopřávejte dostatek tekutin, nejraději v podobě ovocných či bylinných čajů.

Hydratace pleti

Dříve se tvrdilo, že bychom v zimě neměli hydratační krémy používat, neboť tekutina v pokožce může venku namrznout, a že bychom měli dát přednost krémům, které obsahují větší procento tuku. To už však dnes tak úplně neplatí. Jestliže je vaše pokožka normální či mastná, je třeba ji správně vyživit, takže klidně sáhněte po některém z hydratačních krémů, nejlépe na ryze přírodní bázi. Na noc jsou pak vhodnější lehčí krémy.

Pokud se budete venku v mrazivém počasí zdržovat delší dobu, pak zvolte výživné krémy s vitaminy, panthenolem, ceramidy a dalšími ochrannými a výživnými substancemi. V zimním období se také doporučuje používat líčidla, která spolu s krémem vytvoří solidní základ, jenž uchová pleť hydratovanou. Je to vlastně stejné, jako zimní oblečení – také se doporučuje nosit pro zahřátí více tenčích vrstev než jednu silnou. A také nezapomínejte na své rty. Přicházejí do kontaktu se slinami a jsou tak snadno náchylné k rozpraskání a vysušení. Pamatujte na to, že není dobré si je příliš často olizovat. Pokožka rtů je velmi tenká a tukového mazu je v ní málo. Potírejte je tedy co nejčastěji vhodným balzámem, který noste stále při sobě.

Mrazu je vystaven nejen obličej

Ve velkém mrazu přicházejí k úhoně i další části vašeho těla, které jsou vystaveny mrazu, nejen obličej. Například krk stejně jako pokožka dekoltu. Nezapomeňte je tedy také ošetřit krémem. Mrazem ale značně trpí i vaše ruce, přestože nosíte rukavice. Pokud jste zvyklí si ruce mýt často, snažte se to omezit a mýt si je jen v nejnutnějších případech, nebo raději používejte vlhčené ubrousky. Ruce ošetřujte krémem, a to několikrát během dne, pokaždé, když máte pocit, že jsou suché.

 

YmIzO