Využíváme cookies. Se vstupem na náš e-shop s tím souhlasíte
Cena za dopravu
InTime - 99,-
PPL - 99,-
Česká pošta - 109,-
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA
Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

reklama

 

250x250.jpg

IN TIME

NOVINKY

arr3Nové proteinové smoothiesNová řada proteinových smoothies od Parvati. Luxusní veganský start do nového dne. Bez lepku,... arr3Horchata de chufaChůva z horské chaty? Ne. Novinka ze Španělska. Nápoj z tygřích ořechů, hlíz šáchoru vypěstovaného... arr3100% přírodní energieNovinka pro výkonné sportovce vytrvalostních disciplín. Více >>>   ... arr3Minutové svačinkyNová řada sypkých směsí pro rychlou přípravu lahodných a výživných snídaní a svačin s obsahem... arr3Když mlsat, tak zdravěČokolády z nepraženého kakaa, plné superfoods a slazené nerafinovaným kokosovým cukrem   ... arr3ČLÁNEK: Jak si pomoci při opakovaných gynekologicko-urologických obtížích?Gynekologicko-urologické problémy jsou v současné době velice rozšířené   Důležitým faktorem,...

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 330 Kč
Naše cena 260 Kč

ANKETA

Který z doplňků výživy od firmy Goldim se vám nejvíce zamlouvá?

INCARDIO 40% INTHERMO 22% PROKLOUBIN 25% PROBIOFLORA 12%

 

 

250x250.pngHubnutí – pokračování

Únor nás potěšil nadílkou sněhu a krásným pohledem na zasněženou krajinu. Sluníčko je skryto v bílém hávu a po masopustním veselí přichází čas půstu. Je tu historicky i geneticky vhodný čas pro hubnutí či mírnou úpravu váhy.

Kila dolů? S klidem a radostí

Již v minulém díle jsme vás nabádali k vyčistění organismu pomocí prvního (najít si čas) a druhého (vyčištění střev) kroku. Nyní je potřeba přejít k bodu třetímu, ale před tím je velmi důležité znovu zdůraznit vyčištění střev – v minulosti takto působil půst (při půstu se nám postupně vyčistí střeva od všech nestrávených potravin, které by nám jinak mohly hnít ve střevech). Historicky bylo naše tělo  zvyklé zbavovat se toxinů stejně, jako  je zvyklé na sluníčko. Všichni dobře víme, že pokud sluníčko dlouho nemáme, upadáme do depresí. Podobně našemu tělu chybí i pravidelná očista, pokud mu ji nedopřejeme. Je-li naše tělo v souladu s rytmem roku,  půjde nám všechno snadněji.

 

Třetí krok v hubnutí je změna v jídelníčku. Základním principem jídelníčku při hubnutí je jíst pravidelně alespoň 5x denně v malých porcích, dostatečně pít, dobře snídat a odpoledne a večer snížit příjem cukrů na minimum. A teď podrobněji k jednotlivým zásadám:

  • Je velice důležité jíst pravidelně malé porce v takových intervalech, aby metabolismus měl co zpracovávat a neměl potřebu ukládat si něco do zásoby. Zvláště pokud jsme již své tělo párkrát různými "dietami" trápili, zvyklo si, že musí vystačit s málem, a proto důkladně spoří na „horší časy". Nezbývá nám, než ho přesvědčit, že spořit není třeba. Proto jíme pravidelně cca 5x denně malé porce – tedy 1x každé 2-3 hodiny.
  • O důležitosti přiměřeného pitného režimu již bylo řečeno mnohé. Měli bychom vypít alespoň 2-3 l tekutin denně (přesněji 30-50 ml/kg tělesné hmotnosti). Pokud se potíme, pak přiměřeně více. Pijeme nejlépe čistou vodu, neslazené čaje (roibos, bylinkové, ovocné), občas si můžeme dopřát ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Dáme si pozor na slazené nápoje, v jedné skleničce se může ukrývat několik kostek cukru! I neslazené džusy obsahují hodně cukru, ovoce je přece přirozeně sladké.
  • Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Pokud jste doposud nesnídali, naučte se to! Snídaně pomůže našemu tělu správně se nastartovat a jen dobře nastartovaný „motor“ může dobře spalovat. Pokud snídani vynecháme, zpomalíme svůj metabolismus skoro o polovinu! Vhodné je celozrnné pečivo doplněné sýrem, šunkou, jogurtem, ovocem, trochou ořechů nebo semínek (slunečnicová, dýňová, sezamová, lněná). Můžeme si dát cereálie, ale vybereme si neslazené a celozrnné. I ke snídani patří nápoj!
  • Od 15 h by člověk neměl jíst cukry – zrušte tedy odpolední zákusek, buchtičku, koláček, čokoládičku. Chcete-li zhubnout, vynechejte ve večerním jídle přílohy obsahující cukr – brambory, rýže, těstoviny, obiloviny, chleba, sladké nápoje.  Večer jezte jen zeleninu a bílkoviny – tedy kousek libového masa se zeleninou, jogurt, tvaroh, netučný sýr se zeleninou. Nebo můžete nahradit večerní jídlo vhodným potravinovým doplňkem. Nezapomeňte: máte-li odpoledne lehkou svačinku – třeba jablko, večeři v 18 h – zeleninu s masem a jdete spát až ve 23 h večer, bylo by dobré ještě něco malého sezobnout jako druhou večeři – sýr, jogurt či mrkev atd., metabolismus tak poběží déle a vy bude hubnout. A ráno nebudete padat hlady.

A je tu čtvrtý krok. Hlavní je najít si takový rytmus a taková jídla, která jsme schopni jíst, chutnají nám a užijeme si je. Jestliže budete jíst jen proto, že se to tak má, určitě uděláte tu a tam výjimku a kila poběží opět nahoru.  Život je o radosti a jídlo je jeho krásnou součástí.  Potlačením jídla nic nevyřešíme, jen zhoršíme. Také bychom si měli uvědomit, že mnoho z nás si jídlem nahrazuje nedostatek lásky a radosti.  Mějte se v první řadě rádi takoví, jací jste a určitě dosáhnete svého cíle.  Radostná mysl je půl zdraví.   Druhou půlku zvládnete pomocí zdravého stravování.

Praktická rada: Jestliže začínáte hubnout, většinou se to bez potravinových doplňků neobejde. Málokdo má čas a energii připravovat si složité a výživné kombinace zdravých jídel. Pak je ideální sáhnout po doplňku, který  můžeme po snížení váhy nahradit zdravou výživou. Tělo tak nebude strádat, bude mít všechny živiny a minerály a váha půjde dolů.

Přejeme Vám mnoho sil a zdraví v tomto období

 

NTI1Z