Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více v Obchodních podmínkách -> Zpracování osobních údajů.
Ok
Cena za dopravu
PPL - 109,-
Česká pošta - 109,-
Zásilkovna - 59,- (29,- nad 1200,-)
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA

Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

https://obchody.heureka.cz/atelierzdravi-obchod-cz/recenze/

 

reklama

 

250x250.jpg

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 220 Kč
Naše cena 450 Kč

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

 

 

250x250.pngJak zvládnout začátek školního roku

 

Kdy je pro nás vhodné vstávat?

Podle průzkumů se 29 % dětí netěší zpět do školy. Hlavním důvodem je kromě učení ranní vstávání. Fáze našeho spánku a bdění jsou regulovány našimi vnitřními hodinami. Tento cyklus je nastaven přibližně na 24 hodin, ale jedinec od jedince se v tomto nastavení může mírně lišit. Jsou mezi námi ti, jejichž cyklus je časný. Říkáme jim „slavíci“, protože chodí spát brzo a nedělá jim velké potíže vstávat brzo ráno za rozbřesku. Ti s pozdními cykly, „sovy“ jsou aktivní večer a spánek si vynahrazují ráno. Dle výzkumníka Tilla Roenneberga z univerzity v Mnichově mají děti, bez ohledu na pohlaví, společnou tendenci spát stále déle a déle. Tato tendence se výrazně mění ve věku 20 let. Změna je přitom tak razantní, že ji vědci nyní navrhují jako oficiální znak charakterizující ukončení adolescence.

 

Proč se mění čas spánků s věkem?

Než se z nás stanou dospěláci, musíme všichni projít úskalím puberty a obdobím adolescence. V této době se v nás dějí překotné změny vedoucí k připravenosti se reprodukovat. Konec puberty je poměrně dobře definován a lékaři jej dávají do souvislosti s ukončením růstu dlouhých kostí. Děje se tak přibližně ve věku 16 let u dívek a ve věku 17,5 roku u chlapců. Konec adolescence je do značné míry pojem vágní, protože zahrnuje jak psychologické, tak fyziologické změny. To přináší velkou zátěž pro organismus. Proto mají děti tendenci hodně spát.

 

Změna hodiny vstávání nám může přivodit nemoc?

Změna hodiny vstávání je velký zásah do všech procesů, které v těle probíhají. Nedivme se potom, že se začátkem školního roku začínají být děti více nemocné a nesoustředěné. Než si dětské tělo zvykne na nový biorytmus, je potřeba doplnit všechny potřebné minerální a vitamínové složky. Jinak se dětské tělo před zimním obdobím zbytečně vyčerpá a může snáze podléhat nemocem.

 

Jak předejít nemoci?

Chcete-li svým dětem či vnukům pomoci lépe snášet tento přechod, dopřejte jim optimální zdroj pro doplnění minerálů potřebných při zvýšeném zatížení organismu. Čerstvá zelenina a ovoce, které je možné získat z kvalitních zdrojů, udělá Vašim blízkým i Vám dobře. Rozmanitá strava je základ dlouhého a zdravého života. V současné době, kdy očekáváme změny teplot, je potřebné zejména doplnit probiotika na podporu imunitního systému. Vzhledem ke stresovým situacím, které podzim přináší, je ideální doplnit také draslík a hořčík na podporu krevního oběhu.

 

Čínská medicína radí na co si dát pozor na podzim

Podíváme-li se na současnou dobu z hlediska čínské medicíny, je čas podpořit slinivku a slezinu, které mají v tomto období největší zátěž. K tomu nám pomohou lehce povařené potraviny – v páře nebo trošce vody, jemně kořeněné a příjemné chuti. Vhodné potraviny jsou brambory, mrkev, meruňky, kantalupy, dýně, kukuřice, hrášek, houby shiitake, fazolové lusky, pohanka, proso, oves, špalda, neloupaná rýže a cizrna.

Důležité je správné rozložení stravy v průběhu dne. I zdravá strava, nesprávně rozložená během dne, Vám nemusí pomoci.

Nemáte-li kvalitní zdroj a čas na získání vhodný potravin, pořiďte si potravinové doplňky, které nahradí čerstvé potraviny.

 

YmUxMGJmM