Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více v Obchodních podmínkách -> Zpracování osobních údajů.
Cena za dopravu
PPL - 109,-
Česká pošta - 109,-
Zásilkovna - 59,- (29,- nad 1200,-)
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA

Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

https://obchody.heureka.cz/atelierzdravi-obchod-cz/recenze/

 

reklama

 

250x250.jpg

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 450 Kč
Naše cena 220 Kč

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

 

 

250x250.png


» Stravovací návyky
Zdravé stravovací návyky

Snídaně

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, a to nejen pro děti. U dospělých to platí stejně. Měli byste proto dbát na to, aby vaše první jídlo obsahovalo potraviny bohaté na polysacharidy (cukry, které se uvolňují postupně), protože udržují hladinu cukru v normě a Vy tak nebudete mít hlad. Dále byste měli zařadit každé ráno bílkoviny a nenasycené tuky. Vhodné je sníst kousek ovoce nebo zeleniny. Je dobré mít na paměti, že celý metabolismus nastartujete jedině ráno! I když to zní paradoxně, tak čím vydatnější (ale zdravá!) snídaně, tím lepší a rychlejší hubnutí po celý den!

Přesnídávka

Během dopoledne byste měli sníst nějaké ovoce. Jednak jsou v něm obsaženy cukry, které Vám dodají energii, jednak obsahuje vitamíny a osvěží vás.

Oběd

K obědu můžete sníst prakticky cokoliv, ale měli byste mít na paměti pestrost jídelníčku. Nevyhýbejte se ničemu, protože každý druh jídla je důležitý! Dávejte přednost libovému masu. Zařazujte pravidelně brambory a rýži. Pokud budete mít jídlo bohatší na tuky, tak vynechejte moučník. (cukry se metabolizují přednostně a tuk obsažený v jídle by se nestihl vstřebat a uložil by se do zásob).

Svačina

Nejvíce kalorií byste měli sníst asi do 15 hodin. Po té je vhodné jíst jen lehčí jídla.

Na co opravdu POZOR - po 15 hodině již nejezte ovoce, ale pouze zeleninu! Vhodná odpolední svačina je např. jogurt, kousek tmavého pečiva, salát, kousek šunky apod.

Večeře I.

Večere by neměla chybět. Je jen potřeba si dát pozor, co sníte. Není vhodné jíst těstoviny nebo palačinky s marmeládou, ale jakékoli lehčí maso (kuřecí, rybu), nejlépe na přírodno, rýže apod.

Večeře II.

Často se říká, že nesmíte jíst po páté hodině. CHYBA! Poslední jídlo byste měli sníst asi dvě hodiny před tím, než jdete spát, tzn., že pokud chodíte spát v jednu v noci, v deset si klidně nějaký salát sníst můžete.

Až budete mít metabolismus tak nastartovaný, kdy tělo bude zvyklé na pravidelný přísun živin během dne, tak nepřiberete ani když výjimečně sníte o půlnoci tabulku čokolády :) Je to opravdu tak. Jen je důležité to své tělo naučit :)

TIP: Pro začátek není špatné si některé body napsat a přidat na ledničku, nebo na nástěnku, někam, kde to budete mit na očích. Pomůže Vám to si tyto zásady rychleji vštípit :)


 

Zásady stravy při hubnutí

Podrobněji k jednotlivým zásadám:

  • Je velice důležité jíst pravidelně malé porce v takových intervalech, aby metabolismus měl co zpracovávat a neměl potřebu ukládat si něco do zásoby. Zvláště pokud jsme již své tělo párkrát různými "dietami" trápili, zvyklo si, že musí vystačit s málem, a proto důkladně spoří na „horší časy". Nezbývá nám, než ho přesvědčit, že spořit není třeba. Proto jíme pravidelně cca 5x denně malé porce – tedy 1x každé 2-3 hodiny.
  • O důležitosti přiměřeného pitného režimu již bylo řečeno mnohé. Měli bychom vypít alespoň 2-3 l tekutin denně (přesněji 30-50 ml/kg tělesné hmotnosti). Pokud se potíme, pak přiměřeně více. Pijeme nejlépe čistou vodu, neslazené čaje (roibos, bylinkové, ovocné), občas si můžeme dopřát ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Dáme si pozor na slazené nápoje, v jedné skleničce se může ukrývat několik kostek cukru! I neslazené džusy obsahují hodně cukru, ovoce je přece přirozeně sladké.
  • Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Pokud jste doposud nesnídali, naučte se to! Snídaně pomůže našemu tělu správně se nastartovat a jen dobře nastartovaný „motor“ může dobře spalovat. Pokud snídani vynecháme, zpomalíme svůj metabolismus skoro o polovinu! Vhodné je celozrnné pečivo doplněné sýrem, šunkou, jogurtem, ovocem, trochou ořechů nebo semínek (slunečnicová, dýňová, sezamová, lněná). Můžeme si dát cereálie, ale vybereme si neslazené a celozrnné. I ke snídani patří nápoj!
  • Od 15 h by člověk neměl jíst cukry – zrušte tedy odpolední zákusek, buchtičku, koláček, čokoládičku. Chcete-li zhubnout, vynechejte ve večerním jídle přílohy obsahující cukr – brambory, rýže, těstoviny, obiloviny, chleba, sladké nápoje.  Večer jezte jen zeleninu a bílkoviny – tedy kousek libového masa se zeleninou, jogurt, tvaroh, netučný sýr se zeleninou. Nebo můžete nahradit večerní jídlo vhodným potravinovým doplňkem. Nezapomeňte: máte-li odpoledne lehkou svačinku – třeba jablko, večeři v 18 h – zeleninu s masem a jdete spát až ve 23 h večer, bylo by dobré ještě něco malého sezobnout jako druhou večeři – sýr, jogurt či mrkev atd., metabolismus tak poběží déle a vy bude hubnout. A ráno nebudete padat hlady.
YTI0NzY0N