Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více v Obchodních podmínkách -> Zpracování osobních údajů.
Cena za dopravu
PPL - 109,-
Česká pošta - 109,-
Zásilkovna - 59,- (29,- nad 1200,-)
Při nákupu nad 2.000,- DOPRAVA ZDARMA

Rady, zajímavosti a info na Váš mail
Přihlaste se nezávazně k odběru zajímavostí, rad a článků, které pro Vás pravidelně připravujeme a které Vám pomohou mimo jiné správně pečovat o zdraví své, i Vašich blízkých.
přihláška ZDE
Zaregistrujte se, získáte výhody
Registrovaní zákazníci mají kromě slevy přístup do klientské sekce, ve které mohou sledovat stav objednávky, zkontrolovat fakturu, upravovat své údaje a jednoduše komunikovat s obchodem. Nově také sbírají body, které promění při příštím nákupu za peníze!

Byli jste s nákupem u nás spokojeni?

Vložte prosím recenzi na

https://obchody.heureka.cz/atelierzdravi-obchod-cz/recenze/

 

reklama

 

250x250.jpg

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 220 Kč
Naše cena 450 Kč

KONTAKTY

Ateliér Zdraví s.r.o.
Klostermannova 1208/9
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: 724 076 740
napište nám
IČO: 24177288
DIČ: CZ24177288

 

 

250x250.png


ČLÁNKY

Živá voda ukrytá v rostlinách - moudrá příroda chrání život

Esenciální nebo-li éterické oleje (též silice) jsou většinou kapalné a bezbarvé, na vzduchu mohou tuhnout a tmavnout. Mívají menší hustotu než voda. Jsou rozpustné v tucích, etheru, alkoholu, chloroformu nebo v benzínu, nemísí se s vodou. Získávají se z rostlinného materiálu extrakcí obvykle následovanou destilací s vodní párou. Jsou velmi těkavé i při nízkých teplotách. Éterické oleje jsou vytvářeny rostlinami jako ochrana před býložravci a jsou hojně využívány při výrobě léčiv. V současnosti známe přes 3 000 různých esenciálních olejů a přibližně tisíc konkrétních látek, které obsahují. Extrakce se většinou provádí lisováním a proto je výroba značně náročná na množství a kvalitu suroviny. Působí blahodárně jak na duši, tak na tělo, je ovšem důležité přesně znát prokázané účinky té které silice a dodržovat doporučený způsob užití. A také je pořeba se vyhnout laciným náhražkám v podobě neutrálních, chemicky navoněných rostlinných olejů. Proto dáváme vždy přednost certifikovaným produktům.

 

Něco o původu a účincích vybraných přírodních éterických olejů

Bergamot

Bergamot je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu, kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium.  Jeho silice jsou základem chutě a vůně oblíbeného čaje Earl Grey.

Výborný při nervovém napětí, podrážděnosti a depresích, pomáhá při nespavosti a nervózním zažívání, zmírňuje úzkost, syndrom podrážděného tračníku a premenstruační tenze. Více

 


 

Benzoe

Benzoe se získává ze sušené mízy stromů rodu Sturač (Styrax), konkrétně Styrax Benzoin, rostoucích především v Thajsku a na Sumatře. Pryskyřice chrání strom na místech, kde je poškozená kůra a odrazuje býložravce i parazity.

Pročišťující a posilující olej pro slezinu a slinivku, zažívací, dýchací a močopohlavní systém (nadýmání, průjem, úporný kašel, sípání, ztráta hlasu), má zklidňující účinky, pomáhá při přílišném přemýšlení a sarostech. Více

Amyris

Amyris balsamifera  je rostlina původem z lesnatých oblastí karibského ostrova Haiti, kde je označován jako "svíčkové dřevo" neboť jeho dřevo díky vysokému obsahu oleje hoří pomalu jako vosk. Je to stálezelený keřovitý strom, který má rád horské svahy. Má silně aromatickou kůru, tvrdé listy a krásné bílé květy.
Získaný olej má antidepresivní účinky, příjemně uvolňuje napětí, působí jako afrodiziakum a má mírné dezinfekční schopnosti. Více

Březule

Březule (Bursera) je prastarým rodem tropických a subtropických stromů, jehož minulost sahá až sedmdesát milionů let zpátky. Vydestilované vonné silice jsou odedávna využívány k léčebným účelům.
Olej má příjemnou, lehce růžovou vůni s kafrovým nádechem. Uklidňuje při podráždění a stresu, pomáhá při nespavosti, uvolňuje svalové napětí a používá se ve směsích na ošetření revmatických bolestí. Je velmi dobře snášen dětmi. Více

Bazalka

Bazalka pravá je aromatická rostlina z čeledi hluchavko-vitých původně z vlhkých tropických oblastí Asie, zejména Indie, kde se pěstuje už 5000 let pro své mimořádné léčivé schopnosti.

Silice z bazalky má intenzivně sladkou kořenitá vůni. Výrazně posiluje nervový systém a mozkovou činnost, působí protikřečově v zažívacím ústrojí, uvolňuje nosní dutiny a tlumí bolesti hlavy, dodává odvahu a odhodlání, posiluje koncentraci. Více
Mjg4OGE